Роздрукувати цю сторінку
04
серпня

СПІДВЕЙ: СЕНСАЦІЙНІ НОВИНИ З ЧЕХІЇ. РІВНЯНИН МАРКО ЛЕВІШИН НА ПОДІУМІ ПІВФІНАЛУ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ. РОЗГОРНУТИЙ РЕПОРТАЖ (+ФОТО, +ВІДЕО)

Написано 
Опубліковано в СПІДВЕЙ

Вперше в історії Незалежної України одразу 2 гонщики здобули право стартів у фіналі особистого чемпіонату Європи серед юніорів U21!

Республіка Чехія та славне містечко Дівішов приймали півфінал особистого чемпіонату Європи серед юніорів у суботу 1 серпня. Так сталося, що "завдяки" пандемії Рівне змушене було відмовитися від проведення аналогічних змагань на Рівненському мототреці 4 липня. По тій же причині було відмінено й скандинавський півфінал, а частину спортсменів (6+1) відправили одразу у фінал. 12 вересня в угорському Надьхалаші буде визначено ім'я нового чемпіона. 2 місця у фіналі отримали представники Швеції, ще 2 від Данії та по одному від Фінляндії, Угорщини (представник господарів треку, скоріш за все ним буде Деніс Фазекас) та Норвегії. Інші фіналісти мали визначитись у чеському півфіналі. Право старту отримало 16 гонщиків (+ 2 резервних). До фінальної стадії проходили одразу 9 спортсменів, серед яких було й 2 українця, - рівнянин Марко Левішин та червоноградець Андрій Розалюк.

 

 

Потрібно відмітити цікаву деталь. Серед суперників українців у півфіналі вирізнялося ім'я Віктора Лампарта, - минулорічного чемпіона Європи серед юніорів (нагадаю, що фінал першості пройшов 31 серпня 2019 р. у Рівному). Представники цього талановитого гонщика, зокрема його менеджер Рафал Трояновський, ніяк не могли зрозуміти чому переможець минулорічної першості повинен стартувати у півфіналі, а невідомо яким чином гонщики з Скандинавії очікують на своїх суперників вже у фіналі. І тут, звісно, є над чим подумати...

 

 

Потрібно відмітити, що нашим спортсменам в цьому році надзвичайно важко стартувати у змаганнях зі спідвею. В Україні, окрім тренувань, змагання поки що не проводяться, за кордоном в основонму проводяться лише лігові матчі, тому практика боротьби практично відсутня. Для Марка Левішина - це лише треті змагання, для Андрія Розалюка ще менше, - лише другі. Втім, це не завадило нашим спортсменам скласти посильну конкуренцію вже доволі іменитим юніорам "Старого Світу".

 

 

До речі однією з важких проблем цього виїзду був перетин кордону з Польщею. Спортивна делегація України складалася з 6 чоловік, а в напрямку до Чехії спортсмени мали транзитом проїхати Польщу. Усі члени делегації вчергове у нинішньому спортивному сезоні пройшли тести на коронавірус (у всіх негативний) та підготували купу додаткових документів, в тому числі, маючи при собі і запрошення на змагання. Однак, як і очікувалося, цього було замало. Вже стало традиційним, що українські спортсмени перетинають кордони тільки з другої спроби і, лише після втручання представників іноземних федерацій. Цього разу Голова трекової комісії ФІМ-Європа (FIM-Europe), а заодно й Голова трекової комісії Польського МотоСоюзу (PZM) Пьотр Шиманські підтвердив в телефонній розмові з представниками Митної Служби Республіки Польща ціль нашої поїздки.

 

 

За день до змагань "команда Марка Левішина" побувала в майстерні відомого тюнера з Чехії, який вніс останні корективи в роботу двигуна мотоцикла, додавши впевненості у силах нашому спортсмену. А вони йому були надзвичайно потрібні. Адже серед суперників виділялися імена діючого чемпіона Європи Віктора Лампарта (Польща), ще одного польського спортсмена, який на разі вважається одним з найсильніших юніорів у Польській Екстралізі Матеуша Свідніцкі (з цього року його "МЕНТОРОМ", себто наставником є ніхто інший як легенда спідвею міста Ченстохова, 2-разовий чемпіон Польщі та екс-учасник циклу Гран-Прі Славомір "Slammer" Драбік), представників господарів треку Яна Квеха, Петера Хлупача та Даніеля Кліму, німецьких спортсменів Лукаша Фінхейджа та Норіка Блоедума, словака Давіда Пацалая та британців Тома Бреннона та Леона Флінта.

 

 

О 7 год. 45 хв. розпочалася техкомісія, яка тривала до 9 год. 30 хв. і внесла певні корективи в розстановку сил. Як виявилося "дехто" з гонщиків міг бути недопущеним не тільки до тренувань, але й до змагань. Зокрема, представник однієї з держав-учасниць переплутав ліцензії, і спостерігав за тренуванням із "лавки запасних". Надіятися він міг лише на швидку реакцію рідної Федерації, яка мала електронною поштою надіслати ліцензію на адресу організатороів змагань. Ще одна цікава деталь, чеські організатори не забезпечують учасників гонки ані метанолом для заправки мотоциклів ані спортивними жилетами.... а без жилетів до змагань не допускають.... і знову ж таки у одного зі спортсменів пластрон був відсутній... на щастя дружні стосунки із місцевими функціонерами дозволили позитивно вирішити це болюче питання. А ще цікавішим було те, що британський гонщик Том Бреннон прибув на техкомісію з мотоциклами на одному з яких термін омологації глушника вже сплинув. Дивина та й годі. Менеджер юніорської збірної Великобританії разом з Даніелем Б'юлі перебували у Рівному 31 серпня 2019 року на фіналі чемпіонату Європи серед юніорів. Між організаторами та британцями склалися дружні стосунки, а тому представники Рівного надали допомогу у вигляді глушника для британського спортсмена, який (забігаючи наперед) посів високе 5 місце у цих змаганнях. На техкомісію не прибули представники Латвії та Румунії. Рівно о 10-й годині ранку за місцевим часом розпочалося тренування.

 

 

Кожен із гонщиків мав право двох виїздів для ознайомлення із характеристиками доріжки треку в Дівішові. І, що цікаво, далеко не всі цією можливістю скористалися. На пробних колах здавалося, що у топ-трвйку півфіналу чемпіонату Європи увійдуть обидва польських спортсмени Віктор Лампарт та Матеуш Свідніцкі (посадка на мотоциклі один в один як у його тренера Славоміра Драбіка) та місцевий матадор Ян Квех. Дуже сильно виглядав німець Лукаш Фінхейдж. В задачі Марка Левішина входило потрапити у топ-9. Хоча неозброєним оком було видно, що техніка дозволяє боротися за більш пристойний результат. 

 

 

По завершенні тренувань настала пауза у 4 години для підготовки спортсменів до гонки та проходження ще однієї техкомісії. За півтори години до змагань стало відомо, що латвійців взагалі не буде. А це ще вищі шанси на вихід до фіналу. За годину до гонки прибув гонщик з Румунії Андрей Попа. Як виявилося затримка у прибутті спортсмена була пов'язана з тим, що митна служба Угорщини розвертала румунську делегацію аж... 4 рази. Можна позаздрити терпінню та наполегливості циї хлопців. Однак, на техкомісії виліз ще один неприємний для румун момент, - катушки запалювання не відповідали вимогам регламенту змагань рівня чемпіонату Європи. Андрея Попу таки допустили до гонки, як жест доброї волі. Однак - це скоріше виняток, враховуючи рівень спортсмена (у гонці набрав 0 очок).

 

 

А далі розпочалися змагання. Вже в своєму першому старті рівнянин Марко Левішин зустрічався з фаворитами першості і... фінішував третім. Квех та Лампарт виявилися сильнішими, хоча на останньому колі Марко висів на задньому колесі поляка. 

 

 

У другій серії несподіваний результат привіз Андрій Розалюк. Вигравши старт, червоноградський спортсмен втримав позаду себе трійку конкурентів і зробив вагомий крок у просуванні в топ-9. Переможну ходу червоноградця продовжив Левішин, здолавшиу у 8-му заїзді сильного Петера Хлупача. А далі... Остаточне коригування налаштувань мотоцикла і суперники нгічого не можуть вдіяти з триразовим переможцем Кубку МАСЕС. Особливо слід відмітити заїзд № 14, в якому Марко Левішин протягом 4-х кіл пробився з 4-го місця на 1-е, по черзі випереджаючи своїх конкурентів, одним з яких був Матеуш Свідніцкі. В одного з найкращих юніорів Польської Екстраліги гонка явно не задалася. 3 пункти, падіння з 2-ї позиції, падіння з 3-ї позиції, 2 пункти... і майже примарні шанси на вихід до фіналу першості... хто б міг подумати? хоча навіть 2 пункти в останнії серії дозволяли Матеушу вийти в фінал з 9-го місця, але... польський спортсмен відмовився від продовження гонки. Цим шансом скористався Андрій Розалюк. 6 набраних очок дозволили завоювати заключну путівку до фіналу.

 

 

Натомість за підсумками 20-ти заїздів переможцем півфіналу став чеський спортсмен Ян Квех. Марко Левішин та Віктор Лампарт отримали право на перезаїзд за 2-3 місця на п'єдесталі пошани. Перепитиії цього заїзду доволі цікаві... Старт лишається за рівнянином. Далі вже поляк випереджає українця. На другому колі вже агресивна атака Марка дозволяє захопити лідерство. Зрозумівши, наскільки швидким на цій трасі є українець Лампарт закриває ручку газу і в спокійному темпі продовжує долати дистанцію. Тим часом такого не дозволяє собі рівнянин. Левішин розпочинає заключне коло, випередивши при цьому поляка на одне коло та... допускає падіння за неповних 200 метрів до фінішу... Лампарт тим часом завершує дистанцію і... отримує виключення за те, що під час заїзду програв ціле коло... Таким чином срібло півфінальних змагань чемпіонату Європи серед юніорів дісталося Марку Левішину - триразовому переможцю Кубку МАСЕС та одному з найперспективніших гонщиків України.

 

 

Результати змагань:

1. Jan Kvech (Czechy) - 14 (3,2,3,3,3)

2. Marko Lewiszyn (Ukraina) - 13+w (1,3,3,3,3)

3. Wiktor Lampart (Polska) - 13+w (2,2,3,3,3)

4. Norick Bloedorn (Niemcy) - 10 (3,0,3,2,2)

5. Lukas Fienhage (Niemcy) - 10 (3,3,1,2,1)

6. Tom Brennan (Wielka Brytania) - 10 (2,1,2,3,2)

7. Petr Chlupac (Czechy) - 9 (1,2,2,1,3)

8. Daniel Klima (Czechy) - 8 (2,3,1,0,2)

9. Andriej Rozaliuk (Ukraina) - 6 (0,3,2,1,0)

-----

10. Steven Goret (Francja) - 5 (2,1,1,u,1,3)

11. David Pacalaj (Słowacja) - 5 (0,2,2,1,w,w)

-----

12. Mateusz Świdnicki (Polska) - 5 (3,u,w,2,t,ns)

13. Jan Macek (Czechy) - 4 (0,1,1,2,0)

14. Jakub Valković (Słowacja) - 3 (1,0,0,0,2)

15. Leon Flint (Wielka Brytania) - 3 (0,1,0,1,1)

16. Andrei Popa (Rumunia) - 1 (1,0,0,0,w)

17. Daniel Silhan (Czechy) - 1 (1)

 

 

P.S.1 Фінал чемпіонату Європи серед юніорів відбудеться 12 вересня 2020 р. у місті Надьхалаш (Угорщина). 

P.S.2 До речі після завершення змагань британці віддали рівнянам глушник до мотоцикла, який без сумніву допоміг їхньому спортсмену пробитися до наступної стадії змагань. Можливо, завдяки цьому, Марко Левішин отримає право стартів на Британських островах вже цього року?...

 

Репортаж телерадіокомпанії Рівне-1 для випуску щоденних новин

 

 

Повна відеоверсія півфінальних змагань в Дівішові

 

 

У статті використані фото Wojta-foto.cz

зчитування 1722 раз Остання зміна Середа, 05 серпня 2020 07:38
Оцінити це пункт
(6 голосів)
Сергій Головня

Останній з Сергій Головня