Роздрукувати цю сторінку
11
березня

ТАЛІСМАНИ ТА РИТУАЛИ СПІДВЕЇСТІВ

Написано 
Опубліковано в СПІДВЕЙ

Талісманом одного з найбільш титулованих спідвеїстів СРСР та України – Ігоря Марка, були іграшкові медведики з дитячого візочка старшої доньки Ольги, котрі висіли на його першому мотоциклі...

Томаш Голлоб, в сезоні, коли здобув титул чемпіона світу, купив декілька пар черевиків фірми Lauren Polo. Поляк вбив собі в голову, що вони приносять йому вдачу. Інші спідвеїсти також мають різні талісмани.

 

- "Перед сезоном 2010 я купив декілька пар черевиків Lauren Polo, бо я знав, що ця марка приносить мені вдачу", - написав Томаш Голлоб у своїй книжці "Заповіт Диявола", також варто додати, що можливо саме завдяки цьому талісману, Томаш здобув золото в SGP. Щоправда, в кінці сезону поляк зазнав травми і не міг виступати в останньому етапі Speedway Grand Prix, але ще до того доля титулу була вирішена.

 

Багато спідвеїстів мали або мають свої талісмани та ритуали. Джейсон Крамп, 3-кратний чемпіон світу з Австралії, був марновірний і ніколи не сідав на мотоцикл з правої сторони. Тонні Рікардссон, 6-кратний чемпіон світу зі Швеції, за день до змагань SGP любив добре розважитись, що потім спокійно переспати ніч. Можна сказати, що обидва методи, дивлячись на успіхи, які досягли гонщики, були ефективні.

 

Якщо мова йде про талісмани, якісь предмети, що приносять щастя, то частіше в це вірять поляки, ніж іноземці. Багато мотогонщиків мають оберіг на руці у формі браслета. Також, де хто до керма причіплює хрестик. Трапляються і більш оригінальні задуми. - "Я вишив на комбінезоні малюнок святого Кшиштофа" - признається чемпіон Польщі серед юніорів, Даніель Качмарек. - "Так я почуваюсь в безпеці."

 

Святого Кшиштофа, охоронця більшості водіїв, можна також зустріти в інших спідвеїстів. - "Я маю його кулон", - визнає Гжегож Зенгота, гонщик "UNIA" Лешно. - "Я зберігаю його в сумці для окулярів, разом з підковою. Щастю потрібно допомогти. Андрій Хуща, легенда "FALUBAZ" Зелена Гура, також в це вірив, тому що носив хустку в горошок." - додає гонщик.

 

За допомогою талісманів намагався вберегти здорорв"я і Роберт Кощеха, колишній гонщик, а зараз тренер та телевізійний експерт. - "В 2007 році я мав такий добрий виступ в Ченстохові, що після нього я приклеїв монету на заднє крило мотоцикла. Я просвердлив дірку, також використав в цій справі силікон та піну і ця монета увесь час їздила зі мною. Я вважаю, що в деякій мірі це допомогло, хоча з іншого боку, в спідвеї я майже всі кістки переламав. Але на щастя серйозних проблем не мав." - каже Кощеха.

 

- "Спідвей - це такий спорт, в якому кожен виїзд на трек є великим ризиком", - говорить Адам Скурніцкі, чемпіон Польщі 2008 року. - "Можна просто-напросто не повернутися додому. Не дивно, що кожен з нас хоче собі якось захистити життя хрестиком чи якимось талісманом. Моїм талісманом був ритуал. Стук по шолому, я щоразу пробивав певний звук. Також музика британського рок-гурту Iron Maiden, яка помагала мені їздити краще."

 

Скурніцкі вдаряв пальцем по шолому, але є і такі, хто перед матчем вірять в те, що шкарпетки потрібно починати знімати з правої ноги. Кшиштоф Яблонські, колишній гонщик "FALUBAZ" Зелена Гура, перед змаганнями не оглядався ні на що і на нікого, ставав на коліна в гардеробі і хрестився.

 

- "Кожна гонка може бути останньою, тому робиться все, що може допомогти якимось чином та захистити життя", - говорить спідвейний менеджер Яцек Фратчак. - "Одним допомагає хрестик, іншим талісман від дитини, ще іншим якісь кулони чи рукавички, хоча я підозрюю, що якби заглянути до чемоданів гонщиків, то обов'язково знайшли б ще щось. Кожен спосіб може допомогти зберегти життя."

  

  

По матеріалам: sportowefakty.wp.pl

зчитування 1111 раз Остання зміна Субота, 18 березня 2017 19:20
Оцінити це пункт
(2 голосів)
Валентин Марчук

Останній з Валентин Марчук

Схожі матеріали